vertigoKONCERT: VERTIGO
Vertigo je jedna z nejoriginálnějších českých skupin, která vzešla z jazzu, ale postupem času se svými hudebními přesahy dopracovala ke zcela svébytnému zvuku. Jeho součástí je kreativita, totální improvizace, ale též sofistikované kompozice zasahující místy až do oblasti soudobé vážné hudby.

Kapela Vertigo byla během své existence (od roku 2002) několikrát nominována na cenu Zlatý Anděl (v kategorii jazz & blues) a tuto prestižní cenu hudební akademie také dva krát získala. Poprvé to bylo hned v roce 2005 za svou debutovou desku Vertigo Quintet, druhého Anděla kapela získala v roce 2011 za album Metamorphosis. O úspěchu desky Metamorphosis svědčí i zisk ceny Tais Awards, kterou kapela obdržela v kategorii „Nejlepší deska roku 2011“. Album Vertigo Quintet & Dorota Barová z roku 2008 svou nominaci v anděla přetavit nedokázal.

Nakonec se i album TAJ dočkalo nominace na Zlatého Anděla za rok 2014, avšak toto ocenění se tentokrát získat nepodařilo. Přesto si kapela Vertigo nominace velice považuje a vnímá jí jako silný impulz do další tvořivé činnosti.

Divadlo U22
Divadlo U22
Aktuálně z Divadla U22. Sledujte nás na Facebooku.
Program divadla U22
Program divadla U22
Vyberte si svou oblíbenou akci. Divadlo, Kino, Koncert
Aktuality
Aktuality
Nejnovější informace z divadla U22.
Kurzy a kroužky
Kurzy a kroužky
divadlo, film, tanec, tvůrčí psaní, hudba, zpěv


Kjøp Cialis 100 mg i Norge


Cialis i Norge uten resept


Cialis i Norge uten resept online